Kulturní a společenský život Starého Boleslavi

kulturní život

Festivaly oslavující bohatou kulturu Starého Boleslavi

Starý Boleslav, město s hlubokými historickými kořeny, je také domovem mnoha kulturálních a hudebních festivalů, které oslavují místní tradice a umění. Tyto události každoročně přitahují návštěvníky z celé země a dokonce i ze zahraničí.

Mezi nejznámější festivaly patří Staroboleslavský hudební festival, který představuje směs tradičních a moderních hudebních žánrů, nebo Folklorní festival, kde místní tanečníci a muzikanti předvádějí své dovednosti.

Mnoho návštěvníků přichází do města právě kvůli těmto festivalům, aby zakusili autentický zážitek a spojili se s místními obyvateli a jejich kulturou.

Trhy - Procházka po historickém srdci města

Trhy v Starém Boleslavi nejsou jen o nákupech. Jsou to místa, kde místní obyvatelé a návštěvníci mohou zažít autentickou atmosféru města, poznat jeho tradice a vychutnat si místní speciality. Staroboleslavský trh je jedním z nejstarších a největších v regionu a nabízí širokou škálu produktů od tradičního řemesla po moderní umělecká díla.

Nepřehlédněte také sezónní trhy, jako je vánoční trh, kde můžete ochutnat tradiční vánoční pochoutky a nakoupit ručně vyráběné dárky pro své blízké.

Trhy také představují skvělou příležitost setkat se s místními řemeslníky a umělci, kteří s hrdostí prezentují svá díla a produkty.

Místní tradice, které tvoří srdce města

Kulturní a společenský život v Starém Boleslavi je hluboce zakořeněn v místních tradicích. Mnoho z nich sahá až do středověku a je dodnes pečlivě uchováváno a předáváno z generace na generaci.

  • Slavnost svatého Václava: Tato slavnost, konaná každoročně 28. září, oslavuje život a odkaz svatého Václava, patrona Čech.
  • Staroboleslavská pout: Jde o tradiční náboženskou akci, která přitahuje tisíce poutníků každý rok.
  • Řemeslné dny: Událost, kde místní řemeslníci ukazují své dovednosti a prodávají své produkty.

Tyto tradice oživují místní dějiny a poskytují návštěvníkům jedinečný pohled na kulturu a život v Starém Boleslavi.

Navštívením těchto událostí můžete nejen získat hlubší porozumění místní kultuře, ale také se zapojit do některých z těchto tradic, což je zážitek, který si jistě zapamatujete na celý život.


© [2023] Město Boleslav. Všechna práva vyhrazena. Informace zveřejněné na webu brandysboleslav.cz jsou poskytovány jako služba občanům a návštěvníkům města Boleslav a jsou určeny pouze pro osobní a nekomerční využití. Město Boleslav se zavazuje udržovat aktuálnost a přesnost poskytovaných informací, avšak nezaručuje jejich úplnost či nezměněnost. Za obsah externích odkazů a zveřejněné informace z odpovědných zdrojů neneseme odpovědnost.

Brandys Boleslav

Brandys Boleslav

Všechna práva vyhrazena - brandysboleslav.cz